Hiánypótló vízgazdálkodási képzést indít a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári kara

A Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara országosan is hiánypótló képzést, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus alapszakot indít szeptembertől, amelyre február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatási általános felvételi eljárásban. A klímaváltozás, a szélsőséges időjárási anomáliák mind jobban előtérbe helyezik a korszerű és tudományos alapokon nyugvó vízgazdálkodást, ezért az itt végző hallgatók piacképes és keresett tudás birtokába jutnak.

A Széchenyi István Egyetem képzéseivel korunk kihívásaira is igyekszik válaszolni. A vízgazdálkodás nehéz helyzete nemcsak a mezőgazdaságot, hanem az élet szinte minden területét érinti. A mind súlyosabbá váló problémák megoldását segíti a mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus alapszak, amely országosan is egyedülálló lehetőséget kínál a hallgatók számára, hogy környezetvédelmi, vízgazdálkodási és mezőgazdasági ismereteket kapjanak a képzés során.


A Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karának otthona, a tavaly megújult mosonmagyaróvári vár.

(Fotó: Májer Csaba József)

„Ahhoz, hogy az agrárium alkalmazkodni tudjon a változó körülményekhez, naprakész tudással rendelkező, képzett szakemberekre van szükség. A szélsőséges időjárás, a szárazság, az egyenlőtlen csapadékeloszlás, valamint a termőföldek kimerülése olyan tényezők, amelyeket nemcsak a jobb terméshozamok, de a fenntartható gazdálkodás, a környezetünk védelme érdekében is megfelelő módon kell kezelni. Ezek a körülmények globális problémát jelentenek, ezért a Széchenyi-egyetemen induló szak piacképes diplomát kínál, olyan tudást, amelyre hazai és nemzetközi szinten is nagy szükség van a korszerű mezőgazdaságban”

– fogalmazott a szeptemberben induló, új alapszakkal kapcsolatban dr. Szakál Pál, a Széchenyi István Egyetem Víz- és Környezettudományi Tanszékének professzora. Mint mondta, a mosonmagyaróvári karon egészen a kezdetekig visszanyúló hagyományai vannak a vízgazdálkodás oktatásának, amely az Óvári Akadémián 1818-tól kiemelt területként volt jelen, és számos nemzetközileg is elismert szakembert adott az országnak, mint Kvassay Jenő vagy Mosonyi Emil.

 A képzés során a Széchenyi István Egyetem nagy figyelmet fordít az öntözés, a tápanyagpótlás, a hidrokultúrás növénytermesztés, a tógazdálkodás (haltenyésztési ismeretek) elsajátítására is. A magas szintű gyakorlati oktatást a színvonalas képzőhelyek, a külső társtanszékek, az egyedülálló mintagazdasági hálózatok nagy száma biztosítja.
 

A szakon végzettek a mezőgazdasági vízgazdálkodási vagy a környezetgazdálkodási agrármérnöki mesterszakon folytathatják a tanulmányaikat, illetve diplomájukkal sok helyütt tudnak elhelyezkedni többek között mezőgazdasági, ipari és közigazgatási területeken.

 

További információk a következő linken találhatók: https://felveteli.sze.hu/mezogazdasagi-vizgazdalkodasi-es-kornyezettechnologiai-mernoki-bsc

További hírekért látogassa meg facebook oldalunkat is! 

 

Szerző: Papp Zsolt